Francja
Hiszpania
Włochy
Niemcy
Węgry
Portugalia
Grecja
Izrael
Kalifornia
Australia
Chile
Pd. Afryka
znajdź produkt
 Strona główna  Akcesoria  Wino miesiąca  Winiarnia  Częste pytania  Wydarzenia   Konkurs


CHAMPAGNE PHILIPPONNAT I TRADYCJA



Champagne Philipponnat to liczący się dom szampański, zaliczany do tak zwanych grandes marques, jak określa się grupę kilkudziesięciu uznanych producentów eksportujących swoje wina na rynki całego świata.
Jest to średniej wielkości firma (16 ha winnic, pół miliona butelek rocznej produkcji), która powstała w 1911 rok, a więc jak na Szampanię stosunkowo niedawno. Prawdziwym skarbem jest zakupiona w 1935 roku najwieksza w Szampanii winnica otoczona murem Clos des Goisses w Mareuil-sur-Ay.
Styl szmpanów Philipponnat jest bardzo tradycyjny. Wina produkowane z dużym udziałem pinot noir są potężne, owocowe i staroświecko eleganckie. Kwintesencja tego stylu jest nierocznikowy szampan Royale Reserve Brut, zestawiony z 70 procentowym udziałem pinot i sporym dodatkiem starych roczników, który pierwszą fermentację tradycyjnie przechodzi w drewnianych beczkach. Inne wina Philipponnata, to rocznikowe szampany Reserve Speciale Brut, Le Reflet Cuvee (pinot noir/chardonnay) oraz pochodzący z pojedynczej parceli Clos des Goisses, a także różowy Rose Brutt.


SZAMPAN THE ROYALE RESERVE BRUT

Cuve pinot noir (40do50%),chardonnay (30do35%), pinot meunier (15do25%),winogrona pinot noir pochodzą z winnic położonych w Ay and Mareuil sur Ay.Chardonnay I pinot meunier pochodzą z najlepszych winnic w samym sercu regionu Szampanii. Wino o złotym,intensywnym jak na młode wino kolorze,z drobnymi bąbelkami.W nosie wyczuwalne kwiaty winorośli i drzewa limonkowego oraz odrobina miodu.W smaku pełne,przypominające owoce,czerwoną porzeczkę,maliny,odrobinę nut biszkoptowych oraz aromatu świeżo pieczonego pieczywa. Najlepsze jako aperitif przed dobrym posiłkiem,nadaje się do ciasta francuskiego,zakąsek i wieprzowiny,owoców morza,grilowej lub przyrządzonej na parze ryby,pieczonego drobiu i białych mięs.Podawać w temperaturze 8-9 st.C.


SZAMPAN RESERVE ROSEE BRUT

Jasnoróżowy łososiowy szampan,wino z czasem zyskuje odcienie miedziane,delikatne bąbelki,w nosie wyczuwalne jagody,wiśnie i poziomki,z czasem rozwijają się w nim aromaty mandarynki i różowego grapefruita. W smaku pełne,długo utrzymuje się w ustach,posiada dobrą kwasowość i lekkie taniny.Idealne do wędzonej ryby i wędzonych mięs (szynki,bekonu),różowych mięs (cielęcina,jagnięcina),do deserów,ale również jako aperitif lub samodzielnie.


SZAMPAN GRAND BLANC BRUT MILLESIME

Wino z wyśmienitych winogron szczepu Chardonnay,ok.15%owoców pochodzi z Clos des Goisses w Mareuil sur Ay,drugie 15% z Montagne de Reims. Wspaniały szampan o jasnozłotym kolorze z delikatnymi refleksami zieleni,delikatna piana,w nosie wyczuwalne akcenty kwiatowe lipy i lilii. W smaku: elegancka równowaga między siłą i finezją,świeże z długim finiszem,kremowe. Idealne jako aperitif,dobrze komponuje się z rybami,i skorupiakami,dzięki swojej wytrwałości i kwasowości idealnie komponuje się z homarami,langustami i krewetkami,zarówno grilowanymi jak i pieczonymi w lekkich sosach na bazie masła. Podawać w temperaturze 6-8st.C jako aperitif,a do posiłku w temp.9-11st.C.


SZAMPAN RESERVE MILLESIMEE BRUT

Kolejny szampan cuvee z pinot noir pochodzącego z Ay and Mareuil sur Ay (65%) i chardonnay (35%) z Cote de Blansc.Wino o złotym kolorze,delikatna,kremowa piana,w nosie wyczuwalne suszone owoce, winogrona ,figi oraz miód akacjowy. W smaku: wielkie wino ze szlachetną surowością,w ustach pełne,ale nieciężkie,pozostawia aromaty skóry i dymu,typowe dla starzenia wielkich pinot noirów. Perfekcyjne wino do posiłków,dobrze komponuje się z owocami morza,sosami przyrządzonymi na bazie masła,drobiem,pinot noir odnajdzie równowagę z terynami czy fois gras,pod warunkiem ,że sosy nie będą słodkie. Podawać w temperaturze 8-9 st.C jako aperitif,a do posiłku w temp.10-12 st.C.


Galeria zdjęć:

       
 
do góry strona główna | akcesoria | wino miesiąca | winiarnia | częste pytania |wydarzenia | konkurs | wybór regionu
    alkohol szkodzi zdrowiu ;-) Katowice, ul. 3-go Maja 23, tel. 253 75 19